menu

Nenechte si ujít. Tržiště slavnostně zahájí sezónu

4. 4. 2024

Zlín – S jarními paprsky ožil trh Pod Kaštany, který od začátku března lákal návštěvníky na tematicky laděné akce. Nyní se organizátoři a prodejci připravují na  plný provoz tradičního trhu. Jeho – od revitalizace – druhou prodejní sezónu slavnostně zahájí tuto sobotu 6. dubna 2024.

V tento den čeká na návštěvníky kromě rozmanité nabídky čerstvých potravin, ovoce, zeleniny a květin také gastro zóna s vybranými specialitami, kulturní program a na děti pak kreativní aktivity.

„Ačkoliv prodej na tržišti již běží, chtěli jsme slavnostněji zahájit se Zlíňany tuto prodejní sezonu. Doufám, že nám počasí bude přát a užijeme si program na tržišti, na který všechny srdečně zvu. Určitě se potkáme,“ vzkázal obyvatelům Zlína zlínský primátor Jiří Korec, který se v 10 hodin osobně ujme oficiálního zahájení prodejní sezóny tržiště Pod Kaštany.

Akce slibuje v čase od 9 do 16 hodin bohaté kulturní i gurmánské zážitky. O živý hudební doprovod se postará busker a známý zpěvák a kytarista Jan Majkus, dále Poopeeks, Tres muchachos a žáci Hudební školy Yamaha. Lidé se mohou těšit na rozmanitou gastro zónu, zejména pak na speciality z africké kuchyně, které připraví Mama Lubuaku nebo čerstvě upečenou pizzu podle italské receptury. Nebude chybět ani rozmanitá nabídka čerstvého pečiva,  dobrá káva a šumivé víno ze Světa Bublin. Ani milovníci piva nepřijdou zkrátka. O dostatek pěnivého moku se na trhu postará náš malenovický pivovar Švec. Organizátoři mysleli i na děti a do programu zařadili tvoření, malování na obličej a další aktivity. Moderátorské mikrofonu se ujme Rostislav Škaroupka, který provede dění slovem a zvídavé návštěvníky zasvětí i do historie tržiště.

Ukončení akce je naplánováno na 16. hodinu, o faktickém konci však rozhodne zájem návštěvníků.

Sledujte aktuality na www.trzistepodkastany.cz nebo na facebooku tržiště Pod Kaštany Zlín.