menu

Příchod jara doprovodí ve Zlíně řada akcí

1. 3. 2024

Zlín – Tržní sezóna se pomalu blíží. Zlín chystá Slavnosti jara, velikonoční jarmark i tematicky zaměřené trhy. Odstartuje i druhá prodejní sezona tržiště Pod Kaštany.

S blížícím se jarem začínají akce pro občany Zlína i potenciální návštěvníky z okolních měst. Chceme se zaměřit na pestrou nabídku aktivit hodných krajského města. Nemůžeme mít jinou ambici, než tento trend držet celý rok. Jsou to spojené nádoby, občané budou mít zajímavé vyžití, prodejci k nám budou chtít jezdit, protože utrží a centrum města bude žít. Důraz budeme klást na oživení tržiště Pod Kaštany, se kterým jsem nebyl doposud spokojen,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec.

Právě tradiční tržiště Pod Kaštany v centru Zlína zorganizovalo na další týdny několik tematicky laděných akcí. Mimo ně bude v prostorách tržiště Pod Kaštany probíhat standardní prodej ovoce, zeleniny, medu, rukodělných, vlněných a jiných výrobků. V dubnu pak vstoupí trh do druhé sezóny.

Nadcházející akce:

  1. března a 13. dubna 2024 9–14 h Farmářské trhy Pod Kaštany

Nakoupit kvalitní potraviny a podpořit tak lokální farmáře mohou Zlíňané o dvou sobotách na Farmářských trzích.

  1. března a 21. dubna 2024 8–14 h Starým věcem nový život

Spoustu starých pokladů od známých, ale i nových prodejců nabídnou pravé blešáky, které se konají ve dvou termínech. Nabídku blešího trhu tentokrát rozšíří několik stánků s oblečením. Na trhu zastaví i stylová pojízdná kavárna Kavia s občerstvením a lahodnou kávou.

  1. března 2024 9–16 h Velikonoční jarmark na tržišti Pod Kaštany

Velikonoční jarmark si mohou návštěvníci užít i v sobotu 30. března 2024. Tentokrát se o sobotní akci v čase 9 až 16 hodin postará tržiště Pod Kaštany. Ke koupi tady budou rukodělné výrobky, velikonoční ozdoby, dekorace, dobroty místních farmářů, cukrovinky a další speciality a tradiční výrobky z našeho regionu. Nebude chybět občerstvení, dobré víno, a také doprovodný program pro malé i velké.

  1. dubna 2024 9–16 h Otevření 2. sezóny tržiště Pod Kaštany

Otevření druhé prodejní sezóny tržiště Pod Kaštany odstartuje primátor Jiří Korec. K mání budou delikatesy přímo od výrobců a nebude chybět ani gastro zóna s dobrým jídlem a pitím. Akce je vhodná pro celé rodiny.

14. dubna 2024  14–18 h Slavnosti jara (přeložená akce)

Na programu jsou řemesla, jarní tvoření, folklor, pouliční divadlo, swap knih a oblečení, domácí dobroty a mnoho dalšího.

Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a Facebook.