menu

Tržiště Pod Kaštany se chystá na novou sezonu, zapojit se může i veřejnost

19. 1. 2024

Zlín – Ačkoliv je Tržiště Pod Kaštany aktuálně zavřeno, pracuje se na nadcházející sezoně, ve které má tržiště zásadně ožít.

Cílem je, aby letošní sezóna byla naplněna nejen zajímavou nabídkou akcí, ale i přílivem zákazníků. „Celkově bude koncept fungování tržiště odlišný oproti době před jeho rekonstrukcí. Aktuálně vzniká celoroční program akcí na tržišti. Tento by měl navazovat na akce konané v nejbližším okolí, jako je park Komenského, sad Svobody nebo náměstí Míru. Dále se počítá se zapojením více gastronomických zážitků a tematických akcí. V neposlední řadě by se měly v pravidelných intervalech konat farmářské trhy. Po loňské sezoně máme na čem pracovat,“ popsal záměr primátor Jiří Korec.

Město Zlín dává možnost veřejnosti, aby se na programu mohla svými náměty taktéž podílet. „Chceme dát příležitost i veřejnosti, aby nám sdělila své nápady. S těmi mohou přijít jednotlivci, organizátoři akcí, nebo různé zájmové organizace. Zkrátka, všichni kreativní lidé mohou své podněty poslat na adresu trziste@zlin.eu,“ sdělila manažerka tržiště Michaela Topič.

Na tržišti dostanou příležitost i lidé, kteří dosud mají s prodejem menší nebo vůbec žádnou zkušenost. Podle manažerky Michaely Topič jsou vítání všichni, kdo rádi tvoří, pečou nebo pěstují rostliny, ovoce či zeleninu, aby přišli nabídnout své produkty veřejnosti.